17 & 18 maart Kunstfair

Fraaie kunstfair op het eeuwenoude Landgoed Kasteel Geldrop

 

Op 17 en 18 maart 2018 wordt door Annie van den Akker en Joan Spreuwel een grote kunstfair georganiseerd op Landgoed Kasteel Geldrop. Een zeventiental kunstenaars zal daar, in de vele stijlkamers die het kasteel rijk is, hun werk op een creatieve wijze tonen en te koop aanbieden.

 

De vorige kunstfair was, mede door het grote enthousiasme van de kunstenaars en het publiek, een groot succes. Daarom is ook dit jaar weer besloten om voor de zesde keer deze unieke kunstfair te organiseren. De gezellige sfeer die het oude kasteel met zijn fraai ingerichte stijlkamers uitstraalt, past uitstekend bij deze kunstfair. Naast de Blauwe-, de Groene-, de Gilde- en de Panoramakamer kent het kasteel ook nog de Baron z'n kamer, de Trouwzaal en de Bibliotheek. Al deze vertrekken zijn ingericht met oude schilderijen, antieke meubelen en decoraties en alleen dat al is een bezoekje aan het kasteel waard.

 De kunstenaars krijgen afzonderlijk of samen met een ander, één van deze fraaie historische ruimten toegewezen. Hier en daar zal wel wat verschoven en aangepast moeten worden om alles een plaatsje te kunnen geven, maar het blijft fascinerend hoe in het kasteel, tussen al die oude schilderijen en antieke decoraties, hedendaagse kunst wordt ingepast. Een lust voor het oog.

Om het niveau van de kunstfair te waarborgen is er niet alleen gelet op niveau van de getoonde kunst, maar ook op diversiteit, zoals glas-, ijzer- en viltkunst, keramiek, fotografie, edelsmeden, sierraden, sculpturen en vele anderen kunstvormen. Niet vreemd dus dat de veelal ervaren kunstenaars ook exposeren in binnen- en buitenland. "We zijn er van overtuigd dat de combinatie van kasteel en kunstfair aantrekkelijk is voor een breed publiek", aldus de organisatoren Joan en Annie.

In de maanden maart en april zullen Jo Debije en Josie Arnoys, in de expositieruimte van het kasteel hun decoratieve kleurrijke en sprankelende schilderijen tentoonstellen. Hun insteek is om de bezoekers mee te nemen naar een andere wereld en daar een glimlach op te roepen.

 

De opening wordt verricht op 17 maart om 13.00 uur in de trouwzaal van het kasteel door Mw. Sigrid Rhemrev-Bontenbal Galeriehoudster van Galerie de Ruimte aan de Molenstraat in Geldrop (voormalig postkantoor)

De kunstfair is te bezoeken op zaterdag 17 maart van 13.00-17.00 uur en zondag 18 maart van 11.00-17.00 uur. Entree en parkeren gratis.

 

Adres: Landgoed Kasteel Geldrop, Mierloseweg 1 (navigatie Helze 8), 5662 KA Geldrop.

Tel: 040-2801230 (kasteel) of 040-2853930 (organisatie en pr). Voor verdere info per mail: kfkg18@gmail.com.

 

Deelnemers:

Eef Wezenberg Glas www.eefwezenberg.nl
Els Taminiau-Heyboer Sieraden  
Hendrien Landeweer Hout www.hendrieninbeeld.nl
Joshua Pennings sculpturen, metal art www.joshuapennings.com
Jo & Josie schilderijen www.verfding.nl
Joop Houthuijzen Beelden in brons www.joophouthuijzen.nl
Louk Weyers Beelden voor binnen en buiten www.loukweyers.nl
Maartje Roos Fotografie www.roosphotography.nl
Marijk Renia Beeldend kunstenaar/Glas www.renia.nl
Marijke in den Bosch Keramiek www.marijkeindenbosch.nl
Marlies Jetses Keramiek www.marliesjetses.nl
Martine Kramer Hout www.martinekramer.eu
Meta Geerts Viltwerk www.metageerts.nl
Redmer Hoekstra Beeldend kunstenaar en illustrator www.redmerhoekstra.nl
Theo Beckers Beelden van steen www.utsteenklopperke.nl
Trees Simons Bronzen sculpturen www.treessimons.com
Wilhelmina Huysman Sieraden www.quebella.nl

  

Kunstfair 2016

 

Voor meer informatie, zie www.kasteelgeldrop.nl. en om alvast iets van de sfeer te proeven is een filmpje van een vorige Kunstfair op youtube gezet.

 

 

 

 

Terug

^ Naar boven